Ślubowanie uczniów klas pierwszych

W piątek 2 października w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Kożuchowie miała miejsce uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. W tej podniosłej i ważnej dla nowo przyjętych uczniów imprezie, z uwagi pandemię i szkolne procedury bezpieczeństwa udział wzięły nieliczne osoby. Klasy reprezentowały 3 – osobowe delegacje, natomiast ślubującym uczniom towarzyszyli ich wychowawcy: pani Małgorzata Antosik (wychowawca klasy I technikum logistycznego), pani Agnieszka Jacków – Dąbrowska (wychowawca klasy I technikum logistyczno – informatycznego) oraz pan Arkadiusz Terlikowski (wychowawca klasy I branżowej). Część oficjalną ślubowania poprowadził pan Jakub Rotarski, który we wstępie poprosił dyrektora szkoły panią Irenę Szwarc o zabranie głosu. Zgodnie z tradycją pani dyrektor powitała ciepło i serdecznie pierwszoklasistów, życząc im pomyślności w nauce oraz wielu miłych chwil spędzonych w murach naszej szkoły.

Podniosłym momentem ceremonii, jak co roku jest ślubowanie uczniów na sztandar szkoły, będące jednocześnie symbolem wstąpienia uczniów klas pierwszych w szeregi społeczności uczniowskiej.

Równie miłym akcentem piątkowej uroczystości było przemówienie uczennicy klasy II TLi_G Oliwii Górskiej, która w imieniu klas drugich życzyła młodszym koleżankom i kolegom satysfakcji z nauki oraz cudownych, szkolnych wspomnień. Ponadto klasy drugie technikum i szkoły branżowej przygotowały upominki w postaci klasowego tablo.

Na tegorocznej uroczystości ślubowania mieliśmy przyjemność gościć Członka Zarządu Powiatu Nowosolskiego panią Sylwię Wojtasik oraz Przewodniczącego Komisji Edukacji, Kultury, Turystyki i Sportu Rady Powiatu Nowosolskiego pana Grzegorza Zwarycza.

Dzień 2 października był szczególny dla pierwszoklasistów