Ślubowanie uczniów z innowacją wojskową

Od ślubowania pierwszego rocznika klasy z innowacją wojskową minęły ponad 3 lata. Co roku jednak to wydarzenie stanowi dla naszej szkoły wyjątkową okazję do świętowania. Cieszy nas widok kolejnego rocznika uczniów w mundurach, którzy z należytą powagą składają ślubowanie na sztandar szkoły. Nasza placówka od początku swojego istnienia związana jest z wojskiem, co zapisane zostało na kartach ponad półwiecznej historii szkoły. Kształcimy i wychowujemy młode pokolenia w duchu patriotyzmu oraz poszanowania dla symboli narodowych. Pomysł utworzenia klas z innowacją wojskową stanowi swoisty ukłon w kierunku minionej historii, jak również zgodny jest z zainteresowaniami naszej młodzieży. Żywimy nadzieję, że dla części naszych kadetów to wydarzenie może okazać się początkiem ciekawej przygody, a kto wie, może stanie się drogowskazem w wyborze dalszej drogi zawodowej.

Tegoroczne ślubowanie zgromadziło tłumy gości, w tym rodziny uczniów, które z dumą obserwowały ceremoniał. Mieliśmy przyjemność gościć m.in. Starostę Nowosolskiego panią Iwonę Brzozowską, Burmistrza Kożuchowa pana Pawła Jagaska, dowódcę 11 batalionu remontowego z Żagania ppłk Ireneusza Maślankę, Komendanta Komisariatu Policji w Kożuchowie panią Ewę Rotarską, Radnych Powiatu Nowosolskiego, dyrektorów zaprzyjaźnionych szkół podstawowych, przedstawicieli Rady Rodziców oraz wielu innych znamienitych gości, których nie sposób tu wymienić, a którym pragniemy złożyć serdeczne podziękowania za obecność w tym niezwykle ważnym dla szkoły wydarzeniu. Przybyłych gości, kadetów oraz społeczność szkolną przywitała dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 im. Leszka Kołakowskiego pani Irena Szwarc. Nie zabrakło również gratulacji i ciepłych słów uznania pod adresem tegorocznych kadetów.

Część oficjalną imprezy zakończył występ dynamiczny w wykonaniu uczniów klasy trzeciej, po którym licznie zgromadzeni goście udali się na poczęstunek.

Bohaterami tegorocznego ślubowania:

Uczniowie awansujący na stopień starszego kadeta: Braszka Agata, Jachimowicz Marta, Szymon Konat, Repuła Agnieszka;

Uczniowie ślubujący: Danielkiewicz Miłosz, Górska Oliwia, Husar Adam, Kaczmarek Maria, Kuligowska Sandra,Kiernicki Tomasz, Lewenberger Maja, Ławrowski Maciej, Pastor Tomasz, Radej Justyna, Stopka Mateusz, Szyndlar Hubert,Wiśniewska Wiktoria, Wojdowicz Paweł, Zieliński Jakub, Bartczak Gracjan, Bednarz Michał, Dukowski Jakub, Godecka Maja, Kosiński Mikołaj, Krysiak Wiktoria, Kulwas Konrad, Łukasiewicz Anna, Malczyk Dawid, Matuszewski Krzysztof, Nieścior Karolina, Nowak Kacper, Pawłowski Artur, Salwierak Nikola, Wareluk Oliwia, Zalas Roksana.

Tytuł honorowego kadeta PRIMUS INTER PARES, który dodatkowo powinien odznaczać  się wysokimi wynikami w nauce, szczególnymi osiągnięciami sportowymi i godną postawą uczniowską, w tym roku otrzymała uczennica klasy III TLKlaudia Marduła.

Tegorocznych kadetów do uroczystości ślubowania przygotował opiekun innowacji wojskowej pan Jakub Rotarski, który włożył wiele starań i wysiłku, aby młodzież wypadła jak najlepiej, co też udało się osiągnąć.

Gratulujemy kadetom wstąpienia w szeregi sympatyków innowacji wojskowej, natomiast zaangażowanym w przedsięwzięcie rodzicom, nauczycielom, pracownikom szkoły oraz uczniom serdecznie dziękujemy.

Ślubowanie klas z innowacją wojskową było niezwykłym wydarzeniem