Żołnierska Pamięć

Z okazji zbliżającego się Dnia Wszystkich Świętych członkowie Koła ZŻWP im. 13 Pułku Zmechanizowanego oddali hołd żołnierzom Wojska Polskiego. W związku z powyższym w dniu 26 października ppłk Sylwin Andrzej Jarosz, ppłk Mirosław Lewandowski, chor. Wiesław Poterała, sierż. Dawid Kuliś wraz z uczniami Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 im. Leszka Kołakowskiego w Kożuchowie uporządkowali miejsce pamięci i zapalili znicze pod obeliskiem upamiętniającym katastrofę drogową pod Bytomiem Odrzańskim. W dniu 4 czerwca 1988 roku podczas wykonywania obowiązków służbowych zginęło w niej 10 żołnierzy 13 Pułku Zmechanizowanego. Uczniowie Zespołu Szkół nr 5 im. Leszka Kołakowskiego w Kożuchowie od wielu lat pod kierunkiem ppłk Mirosława Lewandowskiego sprawują opiekę nad tym szczególnym, symbolicznym miejscem. Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie - słowa kanclerza Jana Zamoyskiego są bliskie gronu pedagogicznemu szkoły i tożsame z ich realizowaniem przez społeczność szkolną.

Żołnierska pamięć