Dzień Przedsiębiorczości

Dnia 13 marca w kożuchowskiej Piątce miała miejsce kolejna edycja ogólnopolskiej akcji Dzień Przedsiębiorczości. Młodzież, do której adresowane było przedsięwzięcie uczestniczyła w spotkaniach oraz zajęciach warsztatowych z przedstawicielami firm: EMAT HRC oddział w Nowej Soli, JOST Polska Sp. z o.o. Nowa Sól, ALUMETAL POLAND SP. Z O.O. Nowa Sól. Zajęcia, w których aktywnie udział wzięła młodzież, możliwe były do zrealizowania za sprawą  współpracującej z naszą placówką panią Violettą Cichomską – Capińską (Pełnomocnikiem ds. kontaktów z przedsiębiorcami)

W ramach zajęć z przedstawicielami  firmy EMAT HRC (oddział w Nowej Soli), zajmującej się świadczeniem pomocy klientom w znalezieniu pracy oraz wsparciem merytorycznym przy tworzeniu wniosków o dofinansowania unijne, jak również wykonywaniem psychotestów, nasi uczniowie dowiedzieli się o: zakresie pozostałych działań podejmowanych przez firmę i świadczonych usługach; zasadach prawidłowo przebiegającej rozmowy kwalifikacyjnej wraz z pokazem (część praktyczna); regułach obowiązujących przy sporządzaniu CV (Curriculum Vitae).

Podczas spotkania z przedstawicielami firmy ALUMETAL POLAND SP. Z O.O. Nowa Sól uczniom zaprezentowany został pokaz multimedialny, w ramach którego mogli oni bliżej poznać siedzibę firmy i jej oddziały. Zakład, o którym mowa zajmuje się produkcją wtórnej stopy aluminium, głównie dla branży motoryzacyjnej, co w dużej mierze zaciekawiło męską część uczestników. Pracownicy firmy, których gościła szkoła poruszyli także kwestie dotyczące rozmowy kwalifikacyjnej, w tym przykładowe pytania podczas rozmowy oraz poprawności skonstruowania i przedłożenia CV.

W podobnej atmosferze przebiegało spotkanie młodzieży z przedstawicielami firmy JOST Polska Sp. z o.o. Nowa Sól. Grupa JOST od momentu powstania w 1952 roku osiągnęła wysoką pozycję, jako lider w produkcji komponentów do pojazdów użytkowych. I swoich osiągnięciach, warunkach pracy oraz procedurze starania się o zatrudnienie w ich firmie poinformowali pracownicy JOST naszych uczniów.

Wszystkie proponowane dla młodzieży spotkania okazały się cieszyć dużym zainteresowaniem. Z pewnością zaproszeni goście stanęli na wysokości zadania, aby pokazać naszym uczniom jak solidnie przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej oraz czego oczekuje pracodawca od chcących się zatrudnić pracowników. Przedsięwzięcie, o którym mowa miało przede wszystkim charakter praktyczny. W warunkach szkolnych organizatorzy postarali się stworzyć uczniom dogodne sytuacje do przećwiczenia (treningu) praktycznych komponentów niezbędnych przy ubieganiu się o pracę.

Za przygotowanie spotkań podziękowania należą się doradcom zawodowym – pani Małgorzacie Antosik oraz pani Renacie Raczykowskiej.

W ramach ogólnopolskiej akcji zaproponowaliśmy uczniom ciekawe spotkania