GÓRA GROSZA

Od wielu lat nasza szkoła angażuje się w działania o charakterze charytatywnym, i to zarówno na skalę lokalną, jak i ogólnopolską. Młodzież kożuchowskiej Piątki wie, co to pomoc potrzebującym i poszkodowanym przez los. Nasi wolontariusze doskonale wiedzą, kiedy i komu należy zorganizować zbiórkę żywności, czy kwestę pieniężną. Tak było i tym razem, kiedy to uczniowie wśród swoich rówieśników i pracowników szkoły zbierali monety w ramach ogólnopolskiej,  XIX już edycji Góra Grosza. Przez ponad 5 tygodni chętni uczniowie kwestowali na rzecz dzieci z całej Polski, których los sprawił, że nie dane im jest wychowywać się w rodzinie biologicznej. To wsparcie jest dla podopiecznych domów dziecka oraz rodzin zastępczych. Pamiętać należy jednak także o tym, że pośrednim, ale równie ważnym celem akcji jest działanie edukacyjne, prospołeczne, a w tym pokazanie młodym ludziom, jaką moc niesie za sobą niewielka pomoc tak wielu bezbronnym i potrzebującym osobom.  W tej edycji udało nam się zebrać 5161 monet na łączną kwotę 224 złotych 59 groszy. Wszystkim darczyńcom oraz kwestującym wolontariuszom należą się serdeczne podziękowania.

XIX edycja "Góry Grosza"