Kadeci na uroczystości w 11 brem

Dnia 10 maja czternastoosobowa grupa uczniów pod opieką pana Mirosława Lewandowskiego, po raz kolejny uczestniczyła w obchodach Święta 11 Batalionu remontowego z Żagania – jednostki od lat z nami zaprzyjaźnionej i pełniącej patronat nad naszą szkołą. Uroczystości przewidziane harmonogramem tego podniosłego wydarzenia rozpoczęła poranna Msza Święta, odprawiona w kościele garnizonowym, w intencji żołnierzy, byłych żołnierzy oraz pracowników resortu obrony narodowej 11brem. Po zakończonym nabożeństwie wszyscy zaproszeni goście, w tym także przedstawiciele kożuchowskiej Piątki, zgromadzili się licznie na placu apelowym 34 Brygady Kawalerii Pancernej, gdzie zainicjowano obchody uroczystym apelem. Święto batalionu jest doskonałą okazją do spotkań, rozmów, wspomnień, a także do wręczenia aktów mianowania na wyższe stopnie wojskowe oraz przyznania wyróżnień kadrze i pracownikom resortu obrony narodowej. Uroczysty apel tradycyjnie zakończyła defilada pododdziałów 11 brem przy akompaniamencie Orkiestry Wojskowej z Żagania. Po uroczystym apelu przyszedł czas na nieoficjalną, lecz równie przyjemną część imprezy, a mianowicie poczęstunek, spotkania i rozmowy z żołnierzami. Za nami kolejna, podniosła lekcja patriotyzmu w atmosferze sympatii i przyjaźni, będąca istotnym elementem dalszej, owocnej współpracy.

Szkołę reprezentowali kadeci w składzie: sztandar szkoły – Krystian Michalski, Dominik Kulwas, Konrad Paszko oraz Damian Cebulski, Klaudia Marduła, Kacper Niedźwiedź, Weronika Pawłowicz, Dawid Podlak, Michał Repuła, Sandra Salwierak, Wojciech Wojdat, Kewin Ziubiński, Marlena Wójcik, Aleksandra Czubińska.

Za naszymi uczniami kolejna lekcja patriotyzmu