Konkurs Wiedzy Historycznej

Dnia 30 września w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 „Nitki” w Nowej Soli miał miejsce II Międzyszkolny Multimedialny Turniej Wiedzy Historycznej adresowany do wszystkich szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Nowosolskiego. Tegoroczna edycja konkursu poświęcona została upamiętnieniu 80 – tej rocznicy wybuchu II wojny światowej i przebiegała pod hasłem „ Wrzesień1939 – pamiętamy”. Wstępem do rozpoczęcia turnieju był montaż muzyczno – literacki, który swoją tematyką stanowił zaproszenie do części właściwej tegoż wydarzenia. Na całość konkursu złożyły się poszczególne części: cześć teoretyczna, quiz multimedialny – kahoot, puzzle historyczne oraz analiza materiału filmowego o tematyce II wojny światowej.

Drużyna naszej szkoły pod opieką nauczyciela historii pani Edyty Dzikowicz w osobach uczniów klasy I Technikum logistyczno – informatycznego: Gracjana Bartczaka, Adama Guzika oraz Artura Pawłowskiego zajęła III miejsce!!!!

Trójce reprezentantów składamy serdeczne podziękowania za tak dobry występ oraz gratulujemy odwagi i wiedzy.

Sukces naszych uczniów