Konkurs Wiedzy o Policji

Policjantki Komendy Powiatowej Policji z Nowej Soli przeprowadziły szkolny etap Konkursu Wiedzy o Policji, którego adresatem byli uczniowie klas z innowacją wojskową. Konkurs pod patronatem Starosty Nowosolskiego był doskonałą okazją sprawdzenia posiadanej wiedzy na temat funkcjonowania policji, jej historii oraz aspektów prawno – ustawowych ściśle związanych działalnością tej instytucji. Etap szkolny konkursu składał się z 20 pytań w formie testu wyboru i miał za zadanie wyłonić 3 osoby z najwyższą liczbą punktów, które będą miały okazję przystąpić do etapu powiatowego.

W konkursie udział wzięli kadeci: Aleksandra Czubińska, Klaudia Marduła, Sandra Salwierak, Weronika Pawłowicz, Dominik Kulwas, Konrad Paszko, Daniel Sasin, Barbara Molenda, Mateusz Kowalewski, Ewelina Makowska, Krystian Michalak.

Do kolejnego etapu akwalifikowali się: Sandra Salwierak, Dominik Kulwas oraz Daniel Sasin.

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia 10 czerwca w dalszych, tym razem powiatowych zmaganiach o tytuł zwycięscy konkursu Wiedzy o Policji.

Za nami szkolne eliminacje kadetów do powiatowej edycji konkursu