OMNIBUS 2018

W środę 28 marca w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 im. Leszka Kołakowskiego w Kożuchowie, pod patronatem Starosty Nowosolskiego, odbyła się  II edycja wielodyscyplinarnego konkursu wiedzy i umiejętności pod hasłem OMNIBUS”. Organizacji przedsięwzięcia podjęła się pomysłodawczyni turnieju pani Aneta Łozińska wraz z klasą III technikum logistyczno – informatycznego. Adresatem tegoż projektu edukacyjnego byli gimnazjaliści szkół powiatu nowosolskiego.

Startujące w rozgrywkach czteroosobowe drużyny uczniów rywalizowały ze sobą pod nazwami, które sami sobie nadali: Eureka – Publiczne Gimnazjum im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Zespole Placówek Oświatowych z Siedliska w składzie: Jowita Adamczyk, Wiktoria Sochacka, Jakub Eliasz, Mateusz Zboralski; Asy z klasy – Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Otyniu w składzie: Martyna Dawid, Małgorzata Józefowicz, Dominika Hałabura, Maciej Hojka; Szkoła Podstawowa nr 1 w Kożuchowie w składzie: Julia Pak, Kinga Wolniaczyk, Natalia Zambroziewicz, Mateusz Rotarski.

Celem priorytetowym konkursu było ukazanie młodzieży, w jaki sposób wiedza i umiejętności zdobyte przez nich w szkole i poza nią, mogą okazać się pożyteczne i być wykorzystane w życiu codziennym. Zmagania konkursowe polegały na wykonaniu zadań z obszaru nauk ścisłych, języków obcych, języka polskiego, pierwszej pomocy przedmedycznej. Startujące drużyny prezentowały wysoki poziom przygotowania do rozgrywek konkursowych. W trakcie trwania zawodów uczestnicy dzielili się posiadaną wiedzą, prezentowali zdobyte dotychczas umiejętności oraz wymieniali się doświadczeniem. Pozytywnym aspektem zmagań było stworzenie uczestnikom sytuacji zachęcających do współpracy, skutecznej komunikacji, kreatywności oraz zdrowej rywalizacji. Dyrektor szkoły pani Irena Szwarc po raz kolejny przychylnie opowiedziała się za tego typu przedsięwzięciami, które nie tylko są areną dla popisów intelektualnych i krasomówczych, ale uczą również młodych ludzi zarówno współpracy, jak i współzawodnictwa.

Statuetkę Omnibus 2018 i tytuł zwycięzcy otrzymała drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego z Otynia. Pozostałym uczestnikom turnieju wręczone zostały pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki. Uroczystego odznaczenia zespołów dokonała pani Łucja Wojewódzka, Członek Zarządu Powiatu Nowosolskiego, gratulując jednocześnie wygranej i życząc dalszych sukcesów.

Organizatorzy składają także podziękowania opiekunom młodzieży przybyłej na turniej: pani Barbarze Augustyniak, pani Renacie Słotwińskiej oraz panu Tomaszowi Chwałek.

28 marca odbyła się II edycja Turnieju OMNIBUS