Piątka na Targach Pracy i Edukacji w Nowej Soli

Dnia 19 listopada w hali CKZiU „Elektryk” w Nowej Soli odbyła się V edycja Targów Pracy i Edukacji. Pomysłodawcą i organizatorem przedsięwzięcia jest Starostwo Powiatowe wraz z Powiatowym Urzędem Pracy w Nowej Soli. Impreza, o której mowa skupia rzesze pracodawców, szkoły średnie oraz uczelnie, a adresatem są uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych. Każda ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu nowosolskiego przygotowała dla odbiorców liczne niespodzianki i atrakcje, a wszystko po to, aby zachęcić młodych ludzi do nauki w placówkach, które reprezentowali. Kożuchowska Piątka także była gospodarzem stoiska reklamującego kierunki kształcenia w zawodach, w których naucza nasza palcówka: technik logistyk i technik informatyk. Nasi uczniowie prowadzili warsztaty logistyczne dotyczące: systemów odnawiania zapasów, gdzie uczestnicy mieli za zadanie podejmować decyzje związane z procesami zarządzania zapasami w sieci handlowej. W tym celu należało wcielić się w pracownika Hurtowni Słodyczy Piąteczka i jak najszybciej i w sposób prawidłowy skompletować zamówienia dla klientów, korzystając z czytników kodów kreskowych. Poprawnie złożone „słodkie” zamówienie było jednocześnie prezentem dla uczestników zabawy. Równie interesującym zadaniem była wpisująca się w program ministerialny „Piątka za segregację”, czyli zadanie dotyczące segregacji odpadów do przygotowanych w odpowiednich kolorach pojemników. Uczniowie wraz z opiekunami przy stoisku technika informatyka zapraszali młodzież klas ósmych do mobilnych stanowisk, gdzie oferowali atrakcyjną zabawę przy komputerze. Serdeczne podziękowania należą się pomysłodawcom formuły stoisk pani Joannie Dudek, pani Małgorzacie Antosik oraz panu Marcinowi Wojciechowskiemu, a także zaangażowanym w projekt uczniom, którzy podczas targów reprezentowali szkołę: Gracjanowi Bartczak, Hubertowi Chrzęściewskiemu, Sandrze Salwierak, Klaudii Marduła, Adrianowi Górskiemu, Martynie Romanik, Aleksandrze Amiljanowcz, Łukaszowi Grabarczykowi, Jakubowi Pleśnierowicz.

Dla osób poszukujących pracy oraz absolwentów szkół średnich dostępne były liczne, atrakcyjne stoiska firm i zakładów pracy z Nowej Soli oraz Zielonej Góry.

Za nami V edycja Targów Pracy i Edukacji