Poszukujemy i promujemy uczniowskie talenty!

Poszukiwanie i promowanie uczniowskich talentów jest mottem przewodnim akcji, której pomysłodawczyniami są panie Renata Raczykowska i Monika Zabrocka. Nauczycielki zachęcają młodzież kożuchowskiej Piątki do dzielenia się swoim talentem, wrażliwością artystyczną i życiowym zamiłowaniem. Dotychczasowe działania zaowocowały ujawnieniem się pierwszych szkolnych artystów.

Galeria prac autorstwa uczennic klasy III TL: Aleksandry Kostrzewy, Karoliny Książek, Eweliny Makowskiej oraz Agaty Opalińskiej mieści się na pierwszym piętrze, w sąsiedztwie gabinetu 110. Prace tan zademonstrowane przykuwają wzrok i ukazują niewątpliwie talent, kunszt plastyczny i wrażliwość artystyczną ich kreatorów. Z autorkami prezentowanych prac spotkała się pedagog szkolny pani Dorota Szefler, która w krótkim wywiadzie próbowała dowiedzieć się czegoś więcej o samych pracach i ich twórczyniach. Oto niektóre z pytań zadanych dziewczynom:

Jak długo trwa pełne wykonanie pracy plastycznej i co wpływa na tempo jej powstania? Do kilku dni potrzebują uczennicę, aby powstała ilustracja. Wykonanie pracy zdeterminowane jest ilością czasu wolnego do dyspozycji, kondycją i nastrojem, czyli podsumowując gotowością do pracy.

Co stanowi dla Was inspirację do wykonywania tych małych dzieł sztuki? Fascynacja sztuką anime i manga, podziw dla ulubionych artystów muzycznych, czy aktorów będących natchnieniem do wykonania portretu. Także chęć sprawdzenia się i doskonalenia swojego warsztatu pracy.

Czy publikujecie swoje prace i próbujecie swoich sił w pozaszkolnych konkursach plastycznych? Instagram jest portalem, na którym swoje prace prezentuje Karolina. Wymaga to nie lada odwagi, gdyż spotkać się można zarówno z pochwałą, jak i nieprzyjemną krytyką. W opinii dziewczyn, krytyka jeśli byłaby konstruktywna, mogłaby być cennym źródłem informacji o poziomie prac oraz służyć doskonaleniu warsztatu pracy. Uczennice nie boją się próbować, nie zrażają się, poszukują i nastawione są na dalszy samorozwój.

Dla kogo rysujecie? Dla samych siebie, ale też dla innych. Odczuwalna jest satysfakcja z dobrze wykonanej pracy. Zadowolenie jest wtedy, gdy cieszy nie tylko samego wykonawcę, ale wzbudza podziw i zainteresowanie otoczenia – bliskich, rówieśników, znajomych. Praca plastyczna musi cieszyć oko, wzbogacać świat doznań estetycznych i wyzwalać emocje.

Nauczycielki koordynujące przedsięwzięciem apelują do młodzieży Piątki o dostarczanie swoich prac i dzielenie się swoją pasją i talentem.

I Ty możesz sprawić, że nasza szkoła będzie piękna, przyjemna i przyjazna uczniowskim talentom!!!

Uczennicom klasy III TL składamy podziękowania za udostępnienie prac i gratulujemy talentu.

Zapraszamy do galerii prac plastycznych uczennic z klasy III TL