Powiatowe zawody strzeleckie

Dnia 25 maja na strzelnicy sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Kożuchowie odbyły się, jak co roku o tej porze, Powiatowe Zawody Strzeleckie z karabinka pneumatycznego dla szkół i organizacji młodzieżowych powiatu nowosolskiego. Organizatorem przedsięwzięcia są tradycyjnie władze Uczniowskiego Klubu Sportowego "BERYL" oraz Zarząd Powiatowy Ligi Obrony Kraju z siedzibą w Nowej Soli. Tegoroczna edycja zawodów strzeleckich przebiegała pod hasłem "Dziękujemy za niepodległość" i była hołdem upamiętniającym setną rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Do rozgrywek strzeleckich przystąpiło 6 trzyosobowych drużyn w dwóch oddzielnych kategoriach wiekowych: uczniowie szkół podstawowych oraz młodzież gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Jak przystało na tę dyscyplinę sportową ocenie poddane zostały m.in. celność oddanych strzałów, siła i synchronizacja ruchów oraz właściwa postawa strzelecka.

W wyniku sportowej, przeprowadzonej na wysokim poziomie rywalizacji wyłonieni zostali następujący zwycięzcy:

I.            Kategoria – szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne:

I miejsce – UKS "Beryl" z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 z Kożuchowa (Ewelina Makowska, Łukasz Jasiński, Mateusz Kruk)

II miejsce – Gimnazjum Samorządowego z Kożuchowa (Mateusz Gadalski, Tadeusz Hołowaty, Mirosław Łuczak)

III miejsce – CKZiU "Elektryk" z Nowej Soli (Kamil Biegański, Szymon Oleśniewicz, Artur Stępień)

IV miejsce – Zespól Szkół nr 1 z Nowego Miasteczka (Rafał Romek, Paulina Walas, Mateusz Skoneczny)

II.            Kategoria – szkoły podstawowe:

I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 z Kożuchowa (Anna Łukasiewicz, Natalia Lamentowicz, Wiktoria Krysiak)

II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 z Niwisk (Damian Synowiec, Łukasz Synowiec, Mikołaj Jasiewski)

III.            Kategoria – indywidualne wśród dziewcząt:

I miejsce – Ewelina Makowska (UKS "Beryl" Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 z Kożuchowa)

II miejsce – Paulina Walas (Zespól Szkół nr 1 z Nowego Miasteczka)

III miejsce – Wiktoria Krysiak (Szkoła Podstawowa nr 1 z Kożuchowa)

IV.            Kategoria – indywidualne wśród chłopców:

I miejsce – Mateusz Kruk (UKS "Beryl" Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 z Kożuchowa)

II miejsce – Mateusz Gadalski (Gimnazjum Samorządowe z Kożuchowa)

III miejsce – Tadeusz Hołowaty (Gimnazjum Samorządowe z Kożuchowa).

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w zawodach, zwycięzcom składamy szczere gratulacje, natomiast panu Mirosławowi Lewandowskiemu wyrażamy podziękowania za organizację zawodów, opiekę merytoryczną, a także za pielęgnowanie wieloletniej tradycji szkoły, jaką jest coroczna organizacja Powiatowych Zawodów Strzeleckich z karabinka pneumatycznego.

Zgodnie z tradycją, w miesiącu maju w Piątce odbywają zawody strzeleckie