Powiatowy etap Konkursu Wiedzy o Policji

Dnia 10 czerwca troje uczniów kożuchowskiej Piątki, którzy w szkolnych eliminacjach Konkursu Wiedzy o Policji uzyskali najlepszy wynik, uczestniczyło w etapie powiatowym konkursu, który odbył się w siedzibie Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli. Opiekę nad młodzieżą sprawował pan Mirosław Lewandowski, który towarzyszył kadetom podczas konkursowych potyczek. Honorowy patronat nad imprezą objęła Starosta Nowosolski pani Iwona Brzozowska. W konkursie z okazji Setnej Rocznicy Powstania Policji Państwowej udział wzięło ogółem 12 kadetów z trzech szkół ponadgimnazjalnych powiatu nowosolskiego. Konkurs okazał się doskonałym testem wiedzy na temat funkcjonowania polskiej policji, jej historii, tradycji oraz aspektów prawno – ustawowych związanych z jej działalnością. Zwycięscy konkursu otrzymali bony, natomiast pozostali uczestnicy upominki. Nagrody wręczała pani starosta Iwona Brzozowska oraz Komendant Powiatowy Policji w Nowej Soli insp. Grzegorz Karpiński.

Serdecznie gratulujemy uczniom zakwalifikowania się do etapu powiatowego konkursu oraz dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły. Mowa o: Sandrze Salwierak, Dominku Kulwas oraz Danielu Sasin.

Troje uczniów zakwalifikowało się do drugiego etapu konkursu