Obrazek użytkownika cytrynek

Powiatowy Konkurs Informatyczny Binaria 2018

Wczoraj odbyła się V edycja Powiatowego Konkursu Informatycznego Binaria. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół średnich, głównie techników informatycznych gdzie poruszana jest bardzo szeroka tematyka z dziedziny świata IT. Oprócz uczniów Piątki Kożuchów w rywalizacji wzięli także udział uczniowie technikum informatycznego z CKZiU Elektryk w Nowej Soli. Binaria to konkurs gdzie liczy się gra zespołowa. Zadania były tak przygotowane aby 4-osobowa drużyna mogła się wykazać w bardzo szerokim spektrum informatyki.

Po przywitaniu uczestników konkursu rozpoczęliśmy pierwszy etap konkursu: test wiedzy ogólnej z informatyki na platformie Moodle. Tutaj najlepszą drużyną okazała się być „Drużyna III” z Piątki (średni wynik: 25,6/40), Drugie miejsce na tym etapie konkursu zdobyła „Drużyna II” z Elektryka z e średnim wynikiem 24/40pkt. Trzecie „Drużyna I” z CKZiU Elektryk ze średnim wynikiem 22/40pkt oraz „Drużyna IV” złożona z samych uczniów klasy pierwszej Technikum Informatycznego z Piątki z wynikiem 17/40pkt.

Kolejne konkurencje to utworzenie rotatora bannerów w jQuery i prostej bazy w mySQL, gdzie najlepszą drużyną okazała się Drużyna III z Piątki (39/40pkt), kolejne miejsca przypadły drużynom: IV, I oraz II.

Zadanie z programowania w C++ lub Java to jedno z trudniejszych wyzwań. Bardzo ładny i zaawansowany kod napisał Korczowski Damian z CKZiU Elektryk, dzięki czemu Drużyna II zdobyła 34/40pkt. Kolejne miejsca przydało dwóm drużynom z Piątki a następnie drużynie I z Elektryka.

Dla manualnie sprawnych uczniów przygotowane zostało zadanie 3, gdzie trzeba było złożyć komputery na czas. Tutaj nieźle poradzili sobie uczniowie z Piątki: "Drużyna IV" (pierwszaki) zdobyła 36/40pkt, "Drużyna III" 33/40pkt następnie drużyny II (32/40) oraz I (29/40).

Ostatnie zadanie, to zadanie z grafiki komputerowej. Tutaj pierwsze miejsce zajęła Drużyna III (34/40), kolejne miejsca przypadły Drużynom: IV (32/40), I (26/40) oraz II (20/40).

Punktacja po podliczeniu wszystkich zadań wyglądała następująco. Wygrała Drużyna III z Piątka Kożuchów w składzie:

Drużyna III

• Sławek Trubiłowicz

• Norbert Bogucki

• Krzysztof Stróżyk

• Aleksandra Amiljanowicz

Drugie miejsce przypadło "Drużynie IV" (Piątka Kożuchów):

• Martyna Romanik

• Adrian Grabarczyk

• Adrian Pawłowski

• Konrad Nowak

Trzecie miejsce zajęła "Drużyna II" (CKZiU Elektryk)