Ruszamy ze Szlachetną Paczką!!!

Treść: 

 

Razem zmieniamy świat na lepsze! - to motto od kilku lat przyświeca corocznej akcji charytatywnej Szlachetna Paczka. Po raz kolejny nasza szkoła włącza się w ogólnopolską kampanię zbiórki żywności oraz innych niezbędnych rodzinom do godziwego życia produktów i przedmiotów codziennego użytku. Miesiąc grudzień, jak co roku o tej porze, to okres przygotowań do świąt, czas porządków, zakupów i radości w oczekiwaniu na rodzinne spotkania. Nie dla wszystkich jednak ten czas jest momentem beztroski.

Ideą Szlachetnej Paczki jest niesienie pomocy i wsparcia tym wszystkim, których sytuacja zdrowotna, materialno – bytowa, czy też rodzinna jest trudna. Jedną z takich rodzin jest wybrana przez naszą szkołę czteroosobowa, będąca w ogromnej potrzebie rodzina. Boryka się ona nie tylko z problemami zdrowotnymi (niepełnosprawność jej członków), trudnościami finansowymi, ale także doświadczyła poważnych zniszczeń budynku gospodarstwa domowego, które stanowi zagrożenie dla ich domowników. Kobiety tworzące tę rodzinę wśród najpilniejszych potrzeb wskazały na produkty żywnościowe, tj.: mąka, kasze, cukier, makarony, ryż, olej, kawa, herbata, konserwy, produkty w puszkach. Ponadto przydatne będą produkty i środki czystości oraz higieny osobistej (proszek, myło, szampon, pasta do zębów, płyn do naczyń itp.).Mile widziane będą książki o tematyce kryminalnej, które lubią czytać domownicy, fartuch kuchenny dla starszej pani.

Zachęcamy zatem wszystkie klasy do włączenia się wraz z wychowawcami do akcji charytatywnej. Cel jest szczytny, więc liczymy na Wasze wsparcie, zrozumienie i zaangażowanie. Akcja zbiórki podarunków dla naszej rodziny trwać będzie do dnia 8 grudnia (piątek) do godziny 12.00.

Wolontariusze

Organizatorzy zbiórki:

p. Renata Raczykowska, p. Dorota Szefler

 

Serdecznie zachęcamy społeczność szkolną Piątki do udziału w akcji charytatywnej w ramach Szlachetnej Paczki