Spotkanie z Panem Marcinem Jelinkiem

W środę 25 września gościliśmy w szkole Radnego Rady Miasta pana Marcina Jelinka. Zaproszony gość przybył na spotkanie z wolontariuszami, zrzeszonymi w Szkolnym Klubie Wolontariatu. Spotkaniu przyświecał jeden cel – zachęcić młodzież do angażowania się w ogólnopolską akcję Szlachetna Paczka, nie tylko na terenie placówki, ale także poprzez wyjście do potrzebujących rodzin. Kontakt z rodziną, pomoc w kwalifikacji rodzin do otrzymania wsparcia materialnego, to tylko nieliczne obowiązki wolontariusza.

Przypominamy, że ogólnopolska akcja charytatywna pod hasłem Szlachetna Paczka przeprowadzana jest w naszej szkole od kilku lat. Finał akcji zwany „weekendem cudów” jest dla nas najbardziej emocjonujący, gdyż z niecierpliwością oczekujemy na informację zwrotną od wolontariuszy opiekujących się „naszą rodziną”. Radość, satysfakcja, spełnienie, to są uczucia, które towarzyszą organizatorom i uczestnikom akcji, gdyż bardzo poważnie podchodzimy do zbiórki, czego wyrazem jest przekazywanie rokrocznie dziesiątek paczek dla rodzin najbardziej tego potrzebujących. Od tego roku młodzież naszej szkoły będzie miała możliwość bliżej współpracować z rodzinami, dokonywać weryfikacji potrzeb rodzin, poznać bliżej ich troski i marzenia. Jesteśmy niezwykle dumni z odwagi naszych wolontariuszy, w tym nowo przyjętych z klas pierwszych. Będziemy wspierać Wasze poczynania!.

Opiekunowie Szkolnego Klubu wolontariusza

Szlachetna Paczka była motywem przewodnim spotkania wolontariuszy