Szkolenie logistyków

W dniach 21 – 23 maja grupa uczniów z kierunku technik logistyk pod opieką pani Renaty Raczykowskiej uczestniczyła w trzydniowym szkoleniu pod hasłem Systemy klasy ERP + planowanie logistyczne. W sulechowskim Centrum Energetyki Odnawialnej młodzież poznawała tajniki systemów klasy ERP, jak również systemu CRM. Dla mało wtajemniczonych – głównym celem systemu ERP jest integracja wszystkich działów i funkcji w firmie. Owo zintegrowanie polega na wykorzystaniu wspólnej bazy w ramach jednego systemu, dzięki czemu firma posługuje się jednym zbiorem danych.

Ponadto prowadzący przygotowali młodzieży wykłady oraz zajęcia praktyczne z zakresu innego, równie przydatnego w branży logistycznej obszaru, a mianowicie z funkcjonowania systemu CRM. W tym przypadku mowa jest o systemie informatycznym, który ma za zadanie automatyzowanie i wspomaganie procesów na zetknięciu klient – organizacja w zakresie pozyskiwania oraz utrzymania (obsługi) klienta, czyli system wspomagający pracę następujących działów: marketing, sprzedaż, obsługa klienta, zarząd.

O tym wszystkim, a także  wielu innych ciekawych informacjach mogli uzyskać nasi logistycy w ramach zajęć wykładowo – warsztatowych.

W szkoleniu realizowanym w ramach projektu Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Nowosolskim, w którym aktywnie uczestniczą uczniowie kożuchowskiej Piątki, tym razem udział wzięli: Barbara Molenda, Marcelina Morman, Iwona Sychowska, Klaudia Marduła, Ola Czubińska, Weronika Pawłowicz, Dominik Kulwas, Daniel Sasin, Konrad Paszko, Adrian Górski.

Trzy dni trwały wykłady i warsztaty w ramach projektu Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Nowosolsk