Warsztaty dla maturzystów

W czwartek 19 października gościliśmy w szkole przedstawiciela Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej z Nowej Soli panią Lilię Piekarską. Tym razem pani psycholog przyjechała do nas z ofertą zajęć warsztatowych dla uczniów klasy maturalnej. Temat trzygodzinnych zajęć warsztatowych brzmiał „Budowanie poczucia własnej wartości przed egzaminem maturalnym”. Obszarami poddanymi dogłębnej analizie były m.in.:

- sposoby radzenia sobie ze stresem w obliczu egzaminu;

- sytuacja egzaminacyjna ujmowana w kategorii wyzwania mobilizującego do działania;

- stawianie sobie bliższych (matura) i dalszych celów (plany na życie);

- organizacja nauki w kontekście planowania pracy, mającej na celu optymalne przygotowanie się ucznia do egzaminów maturalnych;

- samoocena swojego aktualnego przygotowania do egzaminu dojrzałości.

Uczestnicy warsztatów mieli doskonałą okazję do aktywnego dzielenia się swoim dotychczasowym doświadczeniem, obawami dotyczącymi poziomu przygotowania i radzenia sobie w sytuacji stresogennej, jaką niewątpliwie dla wielu bywa egzamin maturalny. Po zakończeniu spotkania uczniowie klasy IV Ts otrzymali ulotki o treści dotyczącej zasad organizacji pracy, w tym higieny pracy umysłowej.

Budowanie poczucia własnej wartości przed egzaminem było tematem zajęć adresowanych dla uczniów klasy IV Ts