Wizyta studyjna w Karton-Paku

Treść: 

Dnia 25 maja uczniowie klasy I TLi oraz II TL wzięli udział w wizycie studyjnej w firmie Karton – Pak S.A. z siedzibą w Nowej Soli. Specjalnością firmy, która gościła naszą młodzież jest tworzenie wyrobów z litej tektury, stawiając przy tym na idealny wygląd, precyzję wykonania oraz równie wysoką jakość nadruku. Spotkanie w przedsiębiorstwie zorganizowane zostało we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Nowej Soli. Karton - Pak posiada wieloletnią tradycję. Jego początki datuje się na rok 1921. Kluczowym momentem w działalności zakładu było uruchomienie produkcji opakowań z nadrukiem offsetowym w latach 60 – tych. Na przestrzeni dziesięcioleci firma dzięki ciągłym inwestycjom, pomysłom i innowacjom nieustannie się rozwijała, co pozwoliło na znaczny wzrost możliwości produkcyjnych. Obecnie daje ona zatrudnienie około 280 osobom, które przy pomocy specjalistycznych urządzeń przerabiają do 3 tysięcy ton kartonu miesięcznie. Firma posiada także imponującą infrastrukturę i olbrzymią powierzchnię magazynową mogącą pomieścić tysiące palet. Aktualnie firma produkuje wyroby kartonowe dla wiodących odbiorców z branży spożywczej, dokonuje dystrybucji swoich wyrobów na terenie całego kraju, a także w Europie.  Gospodarze Karton – Paku umożliwili uczniom zwiedzenie obiektu, poznanie zasad i zwyczajów panujących podczas produkcji, przyjrzenie się pracownikom i ich pracy. Młodzież uczestnicząca w wizycie studyjnej nie mogła oprzeć się ogromnemu wrażeniu, jakie wywarła na nich imponująca infrastruktura oraz kolosalne ilości składowanych tam opakowań znanych marek, otaczających nas na co dzień w każdym sklepie spożywczym. 

Wizyty studyjne są bardzo atrakcyjną i ciekawą formą poznania przez uczniów specyfiki zawodu, w którym się kształcą i z którym wiążą swoją przyszłość. Ukazują profesję od podszewki, umożliwiają gromadzenie informacji na interesujące młodzież zagadnienia, stwarzają sytuacje do zadawania pytań na tematy zawodowe, zaspakajają ciekawość towarzyszącą poznawaniu firm i przedsiębiorstw. I co najważniejsze, są miłą, jednakże bardzo pożyteczną odskocznią od zajęć z przedmiotów zawodowych. Niewątpliwie takie inicjatywy stanowią ciekawą alternatywę na bliższe poznanie zawodu.

Artykuł powstał we współpracy  redaktorem naczelnym gazetki szkolnej ‘Piąteczka” Adrianem Górskim oraz w oparciu o materiały przez niego dostarczone.

 

Grupa logistyków miała sposobność poznać bliżej pracę w prężnie działającej firmie
Tagi: 
ZSP nr 5 im. Leszka Kołakowskiego
ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH
NR 5 IM. LESZKA KOŁAKOWSKIEGO
W KOŻUCHOWIE
wspomagane przez open source