Wizyta uczniów w sortowni odpadów komunalnych

Dnia 29 maja grupa naszych uczniów w towarzystwie młodszych kolegów z Gimnazjum Samorządowego w Kożuchowie i pod opieką nauczycieli pani Arlety Grześków oraz pani Anny Kalińskiej uczestniczyła w wycieczce do firmy TONSMEIER  z Kiełcza, zajmującej się segregacją odpadów komunalnych. Przedsiębiorstwo, o którym mowa, jest wysoce nowoczesną sortownią odpadów. Na miejscu, na uczestników wyprawy czekała pracownica firmy, specjalista ds. ochrony środowiska, która wtajemniczyła młodzież w tematykę procesu segregowania nieczystości. Wykład wzbogacony został o prezentację multimedialną, której treści przedstawiały m.in. tryb selekcji odpadów, zasady segregowania, klasyfikacja odpadów i zasięg ich szkodliwości oraz korzyści dla środowiska płynące z działalności firm zajmujących się segregacją i utylizacją odpadów. Nie zabrakło także elementu zwiedzania terenu zakładu wraz z przynależącymi do niego obiektami. Ciekawostką, którą usłyszeli uczniowie było stwierdzenie, że mieszkańcy Kożuchowa w ciągu miesiąca potrafią wyprodukować nawet 350 000 ton odpadów!.

W ramach działań proekologicznych młodzież naszej szkoły zwiedzała firmę Tonsmeier