Wizyta w patronackim 11 brem z Żagania.

Dnia 27 lutego uczniowie klasy II Technikum logistyczno – informatycznego realizujący innowację wojskową na zaproszenie dowódcy patronackiego 11 brem z Żagania uczestniczyli w wizycie studyjnej zorganizowanej na terenie batalionu Działanie, o którym mowa jest jednym z wielu przedsięwzięć ujętych planem współpracy szkoły z jednostką wojskową. Uczniom w wycieczce towarzyszyli: wychowawca klasy pan Marcin Wojciechowski oraz nauczyciel prowadzący zajęcia ze szkolenia wojskowego pan Mirosław Lewandowski. Swoją wizytę młodzież rozpoczęła od zwiedzania Sali Tradycji, obfitującej w odznaczenia, wyróżnienia oraz symbole tradycji jednostki, zarówno te zamierzchłe, jak współczesne. W sposób ciekawy, a zarazem dostępny, o zasobach tego wyjątkowego miejsca opowiedziała uczniom por. Małgorzata Markowska, szef sekcji wychowawczej 11 brem. Następnie nasi kadeci przemaszerowali  do Parku Sprzętu Technicznego, gdzie czekało na nich wiele atrakcji. Wśród oferowanych uczniom przyjemności znalazły się: zwiedzanie obiektów będących na wyposażeniu Parku, uczestniczenie w pokazach sprzętu i uzbrojenia będącego w posiadaniu współczesnych Sił Zbrojnych. Największym zainteresowaniem cieszył się wśród naszych uczniów pokaz broni strzeleckiej oraz możliwość zwiedzenia wnętrza czołgu Leopard 2A4. Wizyta zakończyła się wspólną wizytą w sztabie 11 brem oraz zaproszeniem przez władze jednostki uczniów kożuchowskiej Piątki na kolejne, równie interesujące spotkanie.

Uczniowie klasy II TLi z innowacją wojskową gościli w jednostce w Żaganiu