Wracamy do sukcesu naszych uczennic

Treść: 

Wygrana naszych uczennic za niewątpliwie intrygujący film, który wzbudził podziw i zachwyt jurorów, wzbudził także ciekawość społeczności szkolnej. Mowa tu o zwycięstwie trzyosobowego zespołu dziewcząt – Agaty Opalińskiej, Aleksandry Kostrzewa i Karoliny Książek w konkursie „Widzisz. Nie zgadzaj się! REAGUJ!” i ich filmie zatytułowanym Bezbarwny Świat. Laureatki tegorocznej V edycji konkursu chętnie podzieliły się wrażeniami z finału, wspomnieniami ciężkiej pracy nad filmem i drodze do sukcesu. Oto, co miały do powiedzenia uczennice:

Jakie były motywy przystąpienia do konkursu? Chęć sprawdzenia się, podążanie za nowymi wyzwaniami oraz interesująca tematyka pracy. Temat, choć kontrowersyjny i budzący wiele emocji, dobrze i zarozumiale przedstawiony, może okazać się źródłem informacji, motywem do refleksji, a jego fabuła może stanowić podłoże do postaw manifestujących niezgodę dla spożywania alkoholu i zachowaniom temu towarzyszącym.   

Skąd pomysł na taką formę wyrazu artystycznego? Wykorzystanie animacji komputerowej do wykonania pracy konkursowej był pomysłem całego zespołu. Technika ta, choć żmudna i pracochłonna wydała się dziewczętom bardzo ciekawa, intrygująca i efektowna dla samego odbiorcy.  Scenariuszem oraz projektem postaci zajęły się Ola Kostrzewa oraz Karolina Książek, natomiast obróbka materiału i praca nad animacją komputerową przypadła Agacie Opalińskiej. Pomysł na scenariusz filmu zrodził się podczas wspólnych spotkań, ustaleń, mając na względzie wydarzenia i doniesienia, których dostarcza nam prasa i telewizja. Tworząc obraz filmowy dziewczęta dużą wagę przywiązywały do tego, aby był przystępny i zrozumiały dla potencjalnego odbiorcy. Praca nad filmem trwała półtora tygodnia, więc nie tak długo. Może to dodatkowo świadczyć o determinacji i uzdolnieniach dziewcząt.

Czym skutkował sukces w konkursie„Widzisz. Nie zgadzaj się! REAGUJ!”? Przede wszystkim był dowodem potwierdzającym dewizę, że dla chcącego nie ma nic trudnego. Ponadto pokazał, że dziewczęta obdarzone są talentem, mają wartościowe pomysły i potrafią ten potencjał wykorzystać. Z pewnością wygrana sprawiła, że poczuły się docenione, wzrosło ich poczucie wartości i wiara we własne możliwości. Jednego są pewne – wystartują w kolejnej VI edycji tegoż konkursu za rok!

Jak wyglądał ceremoniał wręczenia nagród i jakie towarzyszyły temu emocje?. Do opisu tego wydarzenia uczennice użyły kilku określeń: gościnne, serdeczne i otwarte przyjęcie przez organizatorów. Atmosfera podniosła i bardzo uroczysta. Wszystkie konkursowe prace zostały przedstawione, więc i emisja najlepszego filmu Bezbarwny Świat miała miejsce, co dodatkowo potęgowało emocje i wywoływało wzruszenie. Istotnym dla naszych uczennic była pochlebna opinia jury, w tym osoby profesjonalnie zajmującej się grafiką komputerową (stroną techniczną filmu), przez którą sposób wykonania pracy został bardzo wysoko oceniony. W trakcie wręczenia nagród nasze zwyciężczynie czuły się ważne i wyjątkowe, o czym też świadczyła reakcja publiczności – zadowolenie i nieskrywany podziw dla wytworu ich ciężkiej pracy.

Rozmawiała Dorota Szefler

Serdecznie gratulujemy sukcesu!!!

Polecamy film https://www.youtube.com/watch?v=7N7HLKz2L3g

Rozmowa z autorkami filmu Bezbarwny Świat
Tagi: 
ZSP nr 5 im. Leszka Kołakowskiego
ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH
NR 5 IM. LESZKA KOŁAKOWSKIEGO
W KOŻUCHOWIE
wspomagane przez open source