Wsparcie w dobie pandemii

Treść: 

Czas pandemii jest bardzo trudnym okresem zarówno dla Nas  dorosłych, jak i dla młodego pokolenia. Dorośli obawiają się utraty pracy, młodzi z obawą myślą o szkolnych zaległościach, ograniczonym kontakcie z rówieśnikami i wieli innych utrudnieniach. Bez względu jednak na wiek, czy płeć, wszyscy narażeni jesteśmy na stres, lęk o przyszłość, czy kryzys w relacjach międzyludzkich. W tym szczególnie uciążliwym i pełnym obaw okresie gro społeczeństwa oczekuje wsparcia specjalisty. Na czas pandemii uruchomionych zostało wiele darmowych infolinii, namiarów na spotkania online ze specjalistami.

Istnieje strona internetowa poświęcona tematyce kryzysu psychicznego powstała w ramach kampanii społecznej Forum przeciw depresji. Znajdziecie tam nie tylko ciekawe artykuły, ale także szereg namiarów telefonicznych dotyczących darmowych teleporad.

Link do strony:

https://forumprzeciwdepresji.pl/

Ważne telefony:

https://forumprzeciwdepresji.pl/wazne-telefony-antydepresyjne

https://forumprzeciwdepresji.pl/antydepresyjny-telefon

 

Dodatkowo pragnę Was poinformować, iż możecie korzystać ze wsparcia w postaci porad telefonicznych oferowanych przez pracowników Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Nowej Soli: od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 15.00 pod numerem telefonu 68 387 47 00. Zainteresowanych odsyłam do strony poradni:

http://www.pppns.pl/

Swoim wsparciem służy także pedagog szkolny. Można pisać na librusie lub kontaktować się telefonicznie: 68 355 33 94.

Pozdrawiam

Pedagog szkolny 

Dorota Szefler

Potrzebujących wsparcia zachęcamy do zapoznania się z komunikatem
Tagi: 
ZSP nr 5 im. Leszka Kołakowskiego
ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH
NR 5 IM. LESZKA KOŁAKOWSKIEGO
W KOŻUCHOWIE
wspomagane przez open source