XII Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna

Wyższa Szkoła Logistyki z Poznania, po raz dwunasty zorganizowała Ogólnopolską Olimpiadę Logistyczną, która od kilku lat cieszy się także zainteresowaniem wśród uczniów naszej szkoły. Przypomnieć warto, że olimpiada, o której mowa adresowana jest do uczniów szkół średnich kształcących się w zawodzie technik logistyk, a także technik spedytor. Celem przedsięwzięcia jest przede wszystkim pobudzenie zainteresowania i ciekawości tematyką zawierająca się w obszarze logistyki. Dodatkową korzyścią z tytułu uczestniczenia w tym sprawdzianie wiedzy, jest zgodnie z postanowieniem Ministerstwa Edukacj Narodowej, zwolnienie z etapu pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe zarezerwowane dla laureatów i finalistów. Ponadto dla najlepszych przewidziane są atrakcyjne nagrody oraz bezpłatny rok studiów na kierunku logistycznym.

Za nami etap I olimpiady, który zgodnie z regulaminem przeprowadzany jest na terenie macierzystej placówki. W związku z powyższym dnia 23 października o godzinie 11.00 dwoje uczniów z klasy maturalnej Sandra Puchniak oraz Adrian Górski przystąpiło do rozwiazywania testu jednokrotnego wyboru, składającego się z 25 pytań, za którego poprawność otrzymać można maksymalnie 50 punktów. Dla uczniów, którzy przejdą pomyślnie etap I przewidziane są dalsze zmagania, a mianowicie etap II okręgowy i etap III centralny odbywający się w siedzibie organizatora. Jest zatem o co walczyć. Dwójce naszych uczniów życzymy powodzenia!

Opiekę nad organizacją etapu szkolnego olimpiady sprawowały panie: Antosik Małgorzata, Dudek Joanna oraz Zabrocka Monika.

Dwoje uczestników olimpiady zmagało się z testem wiedzy z zakresu logistyki