Za nami II edycja Szkolnego Turnieju Logistycznego

Dnia 6 marca miała miejsce II edycja Szkolnego Turnieju Logistycznego pod hasłem „Planowanie logistyczne”. W tegorocznych potyczkach udział wzięło 21 logistyków reprezentujących 7 drużyn. Konkurs wiedzy i umiejętności logistycznych zgodnie z pierwotnym założeniem miał charakter rozgrywek zespołowych i składał się z trzech etapów. Pomysłodawczynie konkursu panie Małgorzata Antosik oraz Joanna Dudek, organizując to przedsięwzięcie, miały na uwadze kilka korzyści, jakie niesie za sobą uczestnictwo w nim. Mowa tu m.in. o: motywowaniu uczniów do poszerzania wiedzy i umiejętności z zakresu organizacji  transportu, rozwijaniu zdolności myślenia analitycznego, planowaniu i realizacji przedsięwzięć transportowych, rozwiązywaniu w sposób twórczy i efektywny problemów skutecznego komunikowania się oraz treningu pozytywnego współzawodnictwa.

Etap pierwszy konkursu polegał na rozwiązaniu testu sprawdzającego wiedzę z zakresu tematycznego, która oscylowała wokół hasła przewodniego, jakim było planowanie logistyczne. W drugiej części turnieju, który miał charakter praktyczny, uczestnicy musieli podjąć się wykonania dwóch zadań. Dotyczyły one metod planowania w logistyce przedsiębiorstwa w oparciu o podane założenia.

Trzeci etap turnieju przeprowadzony został w oparciu o motto "logistyka na wesoło", w trakcie którego młodzież miała do wykonania tzw. zadanie kreatywne. Korzystając z dostępnych materiałów (20 nitek spaghetti, 1 metr taśmy malarskiej,1 metr sznurka, żelek, nożyczki) zespoły miały za zadanie zbudować jak najwyższą, samodzielnie stojąca strukturę. Ten etap wzbudzał najwięcej emocji i był źródłem bardzo pozytywnej energii.

Suma punktów zdobytych we wszystkich trzech częściach turnieju miała decydujący wpływ na wynik i ostatecznie przeważyła o wygranej. Dwie drużyny zdobyły ex aequo pierwsze miejsce: zespół uczniów z klasy IV TLi w składzie:  Wiktoria Adam, Milena Ficner i Klaudia Mędluk oraz zespół uczniów z klasy 2 TLi w składzie:  Klaudia Marduła, Sandra Salwierak oraz Kacper Niedźwiedź. Miejsce trzecie przypadło drużynie uczniów z klasy III TL. Reprezentowali ją chłopcy: Dominik Kulwas, Eryk Lisiecki oraz  Mateusz Kowalewski.

W ocenie jurorów miłym zaskoczeniem był wysoki poziom wiedzy i umiejętności drużyny z klasy I TL w składzie: Dagmara Godecka, Marzena Godecka oraz Marta Jachimowicz.

Wszystkim uczestnikom należą się serdeczne podziękowania za udział w turnieju, natomiast zwycięzcom gratulacje z tytułu wiedzy i posiadanych umiejętności.

Planowanie logistyczne było hasłem przewodnik tegorocznego turnieju