Plan Pracy Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2017/2018

PLAN PRACY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO ZSP NR 5

IM. LESZKA KOŁAKOWSKIEGO W KOŻUCHOWIE

Cele działalności Samorządu Uczniowskiego:

1. Organizacja działalności kulturalnej, oświatowej, sportowej oraz rozrywkowej.

2. Dbanie o bezpieczeństwo, ład i porządek w szkole.

3. Rozwijanie demokratycznych form współdziałania uczniów oraz uczenie współodpowiedzialności za jednostkę i grupę.

4. Kształtowanie umiejętności planowania działań podejmowanych na rzecz społeczności szkolnej.

5. Kształtowanie pozytywnych oraz pożądanych społecznie postaw i zachowań.

6. Przygotowanie uczniów do aktywnego i kreatywnego uczestniczenia w życiu szkoły oraz społeczności lokalnej, w tym kształtowanie zainteresowań działalnością społeczną.

7. Dbanie o podtrzymywanie tradycji i obrzędowości w szkole.

Zadania do realizacji w roku szkolnym 2017/2018:

1. Organizacja wyborów do Rady Samorządu Uczniowskiego oraz na stanowisko Rzecznika Praw Ucznia.

2. Pełnienie roli gospodarza podczas uroczystości szkolnych.

3. Cykliczne spotkania z opiekunem S.U. celem omawiania działań bieżących oraz aktualnych wydarzeń szkolnych – co dwa tygodnie.

4. Aktywny udział w planowanych uroczystościach szkolnych, przedsięwzięciach oraz pracach zleconych przez dyrektora szkoły.

5. Prowadzenie i aktualizacja gazetki ściennej Samorządu Uczniowskiego.

6. Redagowanie strony internetowej poświęconej działalności samorządu.

7. Współpraca ze Szkolnym Klubem Wolontariusza w ramach organizowania ogólnopolskich i lokalnych akcjach charytatywnych.

8. Udział w przygotowaniu Dnia Otwartego Szkoły, Targów Edukacyjnych.

9. Współpraca z Rzecznikiem Praw Ucznia.

10. Opiniowanie dokumentacji szkoły oraz wniosków wynikających z ustawowych kompetencji samorządu uczniowskiego.

11. Realizacja zadań ujętych Harmonogramem Imprez Szkolnych.

Kategoria wpisu: