Obrazek użytkownika cytrynek

Bieg Rekruta 2016

12.10.2016 odbył się Bieg Rekruta – konkurencja militarno-sportowa dla profilu wojskowego w naszej szkole.

W biegu wzięły udział dwie klasy o profilu wojskowym: technik logistyk (2TLI, 1TL) i technik informatyk (2TL).

Bieg odbył się na terenie byłego poligonu wojskowego i toru crossowego.

Dystans nie był zbyt duży (około 3 km) i przebiegał głównie leśnym traktem.

Uczestnicy mieli do wykonania 5 zadań z zakresu ogólnie rozumianej wojskowości w tym zadania związane z ich zawodem (logistyka i informatyka). Otrzymali wytyczne dotyczące biegu: mapę topograficzną i mapę cyfrową z zapisem GPS, którą mogli wgrać na telefony komórkowe.

Pomimo lekko niesprzyjających warunków (mżawka) bieg uważamy za udany. Był dodatkowym sprawdzianem przed biegiem, który odbędzie się na większym dystansie i z większą ilością zadań do wykonania w kwietniu przyszłego roku.

Trasę filmowali uczniowie z klasy 3TS: Paweł Ganczar oraz Paweł Turkowiak, którym naprawdę należą się spore podziękowania.

Przygotowaniem Biegu zajęli się nauczyciele: Irena Juszkiewiczm Renata Raczykowska, Aneta Łozińska

Małgorzata Antosik, Mirosław Lewandowski, Marcin Wojciechowski oraz konserwatorzy: Andrzej Kasprzak

i Edward Nieć.

Poniżej znajdują się wyniki Biegu Rekruta 2016.

1-sze miejsce "Różowi":

DZIĘKUJEMY:

LASOM PAŃSTWOWYM - za udostępnienie terenu

PANU KRZYSZTOFOWI RACZYKOWSKIEMU -

za udostępnienie toru motocrosso-wego - UCZNIOM KLAS 1 i 2 za czynny udział w biegu

Szczególne gratulacje należą się nie tylko zwycięzcom ale i całej społeczności uczniowskiej, która bardzo ochoczo zareagowała na inicjatywę biegu - to nastraja bardzo pozytywnie i dodaje skrzydeł przed organizacją kolejnego biegu.