Subscribe to RSS - blogi

Szkolnictwo zawodowe odzyskuje dawny prestiż. Przywraca się wiarę w to, że nie tylko umie kształcić fachowców, ale przede wszystkim tworzy ręce do pracy, które będą potrzebne na rynku pracy.

Należy odczarować mit dotyczący szkół zawodowych, jako jednostek kształcących wyłącznie mniej uzdolnioną młodzież.

W dniu 29.10.2015r grupa uczniów z klasy I Tli wraz z opiekunem panem Mirosławem Lewandowskim jak co roku przed Świętem Zmarłych odwiedziła miejsce pamięci poświęcone tragicznie zmarłym żołnirzom 13 pułku zmechanizowanego w miejscowości Bytom Odrzański. W roku 1988 żołnierze ci wykonując obowiązki służbowe, podczas przejazdu przez przejazd kolejowy zginęli w samochodzie ciężarowym na który najechał pociąg. Uczniowie uporządkowali miejsce wokół obelisku, zapalili znicze oraz minutą ciszy upamiętnili pamięć żołnierzy.

Komisja Konkursowa przyznała wyróżnienie dla ucznia Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr5 im. Leszka Kołakowskiego w Kożuchowie Artura Wysockiego w wojewódzkim etapie konkursu Ministra Edukacji Narodowej "Szkoła Zawodowa - mój wybór", w kategorii film.Dyplom dla szkoły oraz wyróżnienie i nagrodę dla ucznia wręczyli w dniu 11.05.2015r podczas uroczystej gali w Zespole Szkół Odzieżowych im. Krzysztofa Kieślowskiego w Gorzowie Wielkopolskim wicewojewoda lubuski Jan Świrepo i Lubuski Wicekurator Oświaty Radosław Wróblewski.

13 marca 2015 r. zobaczyliśmy " na żywo" turniej piłki siatkowej w wykonaniu drużyn I i II ligi.Do naszej hali sportowej zawitała Zawisza Sulechów i Olimpia Jawor.

To wspaniałe przeżycie móc dopingować świetnie grajace i co tu dużo mówić, wyglądające dziewczyny.

Wynik w tym turnieju to drugorzędna sprawa.Najważniejsza była promocja siatkówki w naszym mieście i wśród naszej młodzieży.

Zdjecia pochodzą z profilu FB Burmistrza Kożuchowa Pawła Jagaska.

Wyznacznikiem kształcenia zawodowego jest przede wszystkim rynek pracy. Dostosowanie szeroko rozumianej edukacji do zmian i wymagań rynków pracy jest niezbędnym warunkiem prawidłowego funkcjonowania gospodarki. Zmiany te polegają między innymi na silnej presji na jakość i efekty procesu nauczania w postaci absolwentów gotowych (przygotowanych) do natychmiastowego wchłonięcia przez rynek pracy.

Po rozmowach i konsultacjach w dniu 19.03.2015r. zostało podpisane porozumienie o współpracy pomiędzy Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 im. Leszka Kołakowskiego w Kożuchowie a firmą Norbert Dentressangle Polska w Płotach,na podstawie którego firma ND Polska objęła swoim patronatem klasy Technikum Spedycyjnego w ZSP nr5 w Kozuchowie.

W dniu 13.03.2014r odbył się szkolny etap Turnieju Wiedzy Pożarniczej. W turnieju wzięło udział 35 uczniów ze wszystkich klas. Po napisaniu testu najlepsi okazali się:

1. Magda Obremuller

2.Natalia Nowak

3. Angelika Kuleta

4. Klaudia Kapusta

5. Andżelika Zielińska

6. Patryk Wiśniewski

7. Natalia Latacka

8. Monika Czura

9. Agnieszka Tomczak

10.Karolina Zarówna.

Uczniowie ci reprezentować będą szkołę w etapie miejsko-gminnym.

Dziś przemyslenia nt. logistyki;)

Moi uczniowie juz wiedzą czym jest spedycja ale często pytają się czym jest logistyka, czy jest podobna do spedycji i co właściwie oznacza.

Uczniowie gimnazjum i technikum powinni spróbować swoich sił w konkursach i olimpiadach przedmiotowych, zwłaszcza w tych, które organizują kuratoria oświaty.

Rewolucja czy ewolucja? O nowej podstawie programowej w liceum

Nowa podstawa programowa obowiązuje już od 3 lat, ale do liceów wejdzie dopiero w roku szkolnym 2012/2013. Choć wprowadza znaczne zmiany, nie powinna spowodować rewolucji w szkołach ponadgimnazjalnych, tak samo jak nie spowodowała jej w gimnazjach.