I Bieg Rekruta

12 października 2017 r. na terenie byłego poligonu wojskowego w Kożuchowie odbył się I BIEG REKRUTA - turniej sprawnościowy dla klas mundurowych oraz klas z innowacją wojskową powiatu nowosolskiego.

Organizatorem Biegu był zespół ds. innowacji wojskowej kożuchowskiej Piątki.

Honorowy patronat nad imprezą objął Burmistrz Kożuchowa pan Paweł Jagasek, który ufundował 3 puchary dla zwycięskich drużyn.

W Biegu udział wzięło 6 trzyosobowych drużyn reprezentujących  CKZIU ELEKTRYK z Nowej Soli, ZSP nr 4 z Nowej Soli oraz gospodarzy czyli ZSP nr 5 w Kożuchowie.

Uczestnicy mieli do pokonania pięcio- kilometrowy  dystans w terenie, a po drodze czekały na nich zadania sprawnościowe takie jak: rzut granatem do celu, pokonanie toru przeszkód, wykonanie resuscytacji krążeniowo-oddechowej, pokonanie zasiek czołgając się, unieruchomienie kończyny rannego, transport poszkodowanego, przenoszenie skrzyni z amunicją oraz odnalezienie skrytki oznaczonej na mapie. Dodatkowo, po wykonaniu każdego z zadań drużyny losowały pytanie sprawdzające wiedzę z zakresu udzielania pomocy medycznej oraz wojskowości. Punktacji podlegały: prawidłowość wykonania każdego z zadań oraz odpowiedź na pytanie. Kolejnym istotnym kryterium był czas pokonania dystansu.

Po zliczeniu punktów wyłoniono trzy najlepsze zespoły. I tak:
Zwycięzcą I BIEGU REKRUTA został drużyna ZSP nr 5 w Kożuchowie w składzie: Liwia Foterek, Gracjan Hasiów oraz Dominik Kulwas.
Miejsce drugie zajęli reprezentanci CKZIU ELEKTRYK w składzie; Weronika Andrzejewska, Marcin Adamski, Tomasz Panasiuk.
Miejsce trzecie przypadło osobom: Wiktoria Adam, Milena Ficner oraz Norbert Charradi z ZSP nr 5 w Kożuchowie.

Pozostałe drużyny otrzymały wyróżnienia i tak; I wyróżnienie przypadło  reprezentacji ZSP nr 4 w Nowej Soli, II wyróżnienie otrzymali uczniowie ZSP nr 5 w Kożuchowie, III wyróżnienie uzyskali przedstawiciele CKZIU ELEKTRYK z Nowej Soli.

Puchary oraz wyróżnienia zostały wręczone przez Burmistrza Kożuchowa pana Pawła Jagaska oraz Dyrektor ZSP nr 5 w Kożuchowie panią Irenę Szwarc.

Po uroczystości nagrodzenia zwycięzców wszyscy goście oraz uczestnicy zintegrowali się podczas wspólnego ogniska.

Jako organizatorzy cieszymy się, że wszyscy uczestnicy wyrazili bardzo pozytywne komentarze po udziale w BIEGU, mamy nadzieję, że organizując kolejną edycję Biegu za rok uda nam się jeszcze bardziej urozmaicić i udoskonalić turniej. Serdecznie zapraszamy na II BIEG REKRUTA 2018!