Kierunek technik handlowiec

informatyklogistyk grafik komputerowytechnolog drewnaszkoła branżowa

Absolwent szkoły kształcącej w zawodzie technik handlowiec powinien być przygotowany do wykonywania następujących zadań zawodowych:

1) organizowania prac w zakresie przyjmowania dostaw oraz przygotowywania;

2) towarów do sprzedaży;

3) wykonywania prac związanych z obsługą klientów oraz realizacją transakcji kupna i sprzedaży;

4) prowadzenia działań reklamowych i marketingowych;

5) organizowania i prowadzenia działalności handlowej;

6) zarządzania działalnością handlową przedsiębiorstwa.

Kwalifikacje w zawodzie:

AU.20. Prowadzenie sprzedaży

1. Organizowanie sprzedaży

2. Sprzedaż towarów

AU.25. Prowadzenie działalności handlowej

1. Organizowanie działań reklamowych i marketingowych

2. Zarządzanie działalnością handlową

3. Sporządzanie dokumentacji ekonomiczno-finansowej

Możliwości dalszego kształcenia

Absolwenci, którzy zdali egzamin maturalny mogą kontynuować naukę w systemie dziennym lub zaocznym na studiach różnych kierunków.

Absolwent, który uzyskał dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe w zawodzie technik handlowiec może uzyskać dyplom potwierdzający kwalifikacje w zawodzie technik księgarstwa po potwierdzeniu dodatkowo kwalifikacji Prowadzenie działalności informacyjno-bibliograficznej.

Informacja o egzaminach

Egzamin zawodowy – uczeń technikum potwierdza swoje kwalifikacje przystępując w trakcie nauki do egzaminu. Egzamin dotyczy każdej wyodrębnionej w zawodzie kwalifikacji. Jeżeli uczeń uzyska świadectwa potwierdzające uzyskanie kwalifikacji z prowadzenia sprzedaży oraz prowadzenia działalności handlowej, po ukończeniu szkoły uzyska dyplom potwierdzający kwalifikacje w zawodzie technik handlowiec. Uzupełnieniem dyplomu jest suplement w języku angielskim zawierający opis kompetencji zawodowych.

Kategoria wpisu: