Kierunek technik informatyk

Zajęcia z UTK
Zajęcia z Robotyki - programowanie układu
Zajęcia z Robotyki - montaż układu

logistyk grafik komputerowyhandlowiectechnolog drewnaszkoła branżowa

Wiele osób kończących gimnazjum oraz osób dorosłych chcących dalej się doskonalić zawodowo zastanawia się nad wyborem odpowiedniego kierunku kształcenia. Kierunku, który dawał by im dużą satysfakcję i gwarantował stałą i dobrze płatną pracę. Kierunki techniczne, w tym przede wszystkim kierunek technik informatyk z pewnością spełniają te wymagania.

Zajęcia prowadzone są w sposób ciekawy, z dużym naciskiem nie tylko na wiedzę ale i praktykę. Dodatkowo zyskujesz ucząc się rzeczy związanych z profilem wojskowym: cyberatak i ochrona sieci (dodatkowe umiejętności niezbędne na rynku pracy). Kolejnym dużym plusem kierunku technik informatyk jest fakt odbywania praktyk w profesjonalnych firmach, gdzie nauczysz się jak funkcjonują i czym zajmują się firmy z działu IT. Praktyki zawodowe odbywają się zarówno w kraju jak i za granicą (Wielka Brytania, Niemcy). W wielu szkołach zajęcia pozalekcyjne odbywają się późnym popołudniem: u nas od 14:00-16:00 przez co, dzięki szkole na miejscu masz jeszcze wiele czasu, którego nie tracisz na dojazdy (w ciągu tygodnia na dojazdy tracisz od 8 do 16 godzin!!!).

Od września 2017 do czerwca 2022 r. w ramach projektu Unii Europejskiej modernizujemy sprzętowo naszą placówkę i stawiamy na rozwój naszych uczniów, przez realizację wielu ciekawych obozów i warsztatów wyjazdowych np. kursy informatyczne:

• Projektowania i druku 3D,
  • ECDL,
  • NDG Linux Essentials,
  • AutoCAD,
  • Profesjonalna budowa witryn w oparciu o AngularJS i Bootstrap
  • Robotyki na LEGO MindStorm i Arduino
  • Grafiki komputerowej i składu tekstu (praktyczne użycie aplikacji np.: Adobe Photoshop, Adobe Premiere itp.)

Jak widzicie warto wybrać naszą ofertę. A biorąc pod uwagę fakt, że nasi absolwenci są cenionymi pracownikami wielu firm o profilu informatycznym oraz studentami wielu uczelni o profilu ściśle związanym z informatyką będzie to wybór trafiony.

Oglądnij film z zajęć na kierunku

Kierunek technik informatyk nowa sól

Zastanówmy się przez chwilę: "Jakie korzyści przyniesie mi nauka na tym kierunku? Oraz, gdzie można po jego ukończeniu znaleźć pracę?"

Technik Informatyk zajmuje się:

• tworzeniem grafiki reklamowej (plakaty, wizytówki, ulotki),
  • tworzeniem aplikacji komputerowych w tym gier,
  • składaniem, konfigurowaniem i naprawą sprzętu,
  • wdrażaniem oprogramowania komputerowego,
  • opracowywaniem i ulepszaniem komputerowych systemów informacji (tworzenie sieci, instalacja i konfiguracja różnego rodzajów serwerów).

Doświadczeni technicy informatycy pracują w firmach zajmujących się:

• tworzeniem aplikacji internetowych,
  • projektowaniem materiałów reklamowych,
  • tworzeniem aplikacji komputerowych,
  • naprawą sprzętu komputerowego,
  • tworzeniem sieci komputerowych

Kwalifikacje zawodowe

Nowa podstawa programowa mówi o tzw. kwalifikacjach zawodowych. Na kierunku technik informatyk są 2 kwalifikacje:

Kwalifikacje zawodowe dają możliwość zdobywania wiedzy etapami. Załóżmy, że pracodawca wymaga od nas umiejętności projektowania sieci komputerowych wówczas potrzebujemy kwalifikacji EE.08. Montaż i eksploatacja systemów komputerowych, urządzeń peryferyjnych i sieci. Wystarczy, że przedstawimy pracodawcy odpowiedni certyfikat mówiący o posiadaniu danej kwalifikacji aby móc starać się o posadę.

Oczywiście pełnię szczęścia uzyskujemy po zdobyciu wszystkich kwalifikacji i posiadaniu tytułu technika informatyka, ale mimo wszystko możemy cieszyć się kwalifikacją i pracą oraz jeśli jesteśmy osobą dorosłą w trakcie nauki także pracować.

Dodatkowo dyrektywa 2005/36/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 7 września 2005 w sprawie uznawania kwalifikacji zawodowych daje możliwość każdemu obywatelowi państwa członkowskiego UE uznania kwalifikacji do wykonywania zawodu regulowanego lub działalności w państwie członkowskim innym niż to, w którym uzyskał kwalifikacje zawodowe.

Czyli nasze kwalifikacje są pełnoprawne do tego aby starać się o pracę we wszystkich krajach UE np: w Wielkiej Brytanii, w Niemczech itp.

Posiadamy także kierunek Technik Informatyk z innowacją wojskową. Aby dowiedzieć się więcej o kierunku kliknij na ilustrację.

Kategoria wpisu: