Subscribe to RSS - Podstawy programowania dla dzieci i młodzieży

Podstawy programowania dla dzieci i młodzieży

Programowanie komputerowe to język przyszłości, którego nauka staje się równie ważna, jak nauka języka angielskiego. Pracodawcy coraz częściej oprócz znajomości języka angielskiego wymagają także znajomości języka programowania. Z danych Komisji Europejskiej wynika, że w całej Unii Europejskiej tylko do 2016 r. powstanie aż 700 tys. miejsc pracy dla specjalistów IT. W Polsce do 2020 r. popyt na nich ma wzrosnąć o ponad połowę. Zajęcia z programowania mają na celu motywowanie i zachęcanie młodego człowieka do rozszerzania wiedzy z zakresu nowych technologii. Na zajęciach dzieci poznają tajniki blokowego programowania przy pomocy aplikacji Scratch. Dzięki Scratch-owi uczniowie szkół podstawowych uczą się tego co ich rówieśnicy w Wielkiej Brytanii czy w Szwecji. Tworzenie prostych aplikacji jest także sposobem rozwoju logicznego myślenia i wykorzystania wiedzy np.:z matematyki w sposób praktyczny, dzięki czemu jest łatwiej przyswajana. Przeczytaj więcej na temat zajęć tutaj. Zajęcia z „Programowania dla dzieci” odbywają się w środy w godzinach 15:00-16:00 (pierwsza grupa) oraz w godzinach 16:00-17:00.

Gra #2 - Galaktyczny wojownik

Pierwsza gra w Scratch

Obrazek użytkownika cytrynek

Wprowadzenie do programowania dla dzieci