Szkoła Branżowa

szkoła branżowa kożuchów

Szkoła Branżowa to nowy typ szkoły dla absolwentów gimnazjum i ósmych klas,

-Uczniowie Branżowej Szkoły I Stopnia zdobywają wiedze i umiejętności z przedmiotów ogólnokształcących w klasach wielozawodowych. (2/ 3 dni w tygodniu)

-Kształcenie zawodowe teoretyczne odbywa się odrębnie dla każdego zawodu przez okres 4 - tygodni w każdej klasie w OD i DZ  – Zielona Góra oraz CKUiZ – Nowa Sól.

-Praktyczną naukę zawodu uczniowie odbywają u pracodawców w różnych firmach - w rzeczywistych warunkach , na podstawie umowy o pracę.

Kwalifikacje

Szkoła kończy się uzyskaniem tytułu zawodowego, po zdaniu egzaminu potwierdzającego umiejętności  zawodowe.

Możliwość dalszej nauki

Pomyślnie  zdane  egzaminy  potwierdzające  kwalifikacje w zawodzie oraz ukończenie Branżowej Szkoły I Stopnia umożliwia kontynuowanie kształcenia w Branżowej Szkole II Stopnia lub w Liceum Ogólnokształcącym w formie stacjonarnej lub zaocznej.

Najchętniej wybierane zawody przez uczniów Branżowej Szkoły I Stopnia

• mechanik pojazdów samochodowych,

• sprzedawca

• kucharz

• fryzjer

• ślusarz

• murarz-tynkarz

• stolarz

• cukiernik

• lakiernik

• rolnik

• fotograf

• magazynier-logistyk

• monter sieci i instalacji sanitarnych.

Możliwości zatrudnienia/miejsca pracy

Absolwent  po 3 latach nauki uzyskuje wykształcenie branżowe zawodowe przez co staje się poszukiwanym fachowcem na rynku pracy, może założyć własna działalność gospodarczą.

Kategoria wpisu: