Nauczyciel bibliotekarz: mgr Agnieszka Jacków - Dąbrowska

Biblioteka działa w ramach reżimu sanitarnego. Bieżące informacje dotyczące naszych działań i możliwości wypożyczania w tym czasie, będziecie otrzymywać poprzez dziennik Librus. O nowościach jakie będą dostępne w bibliotece będziemy informować po przez szkolne media społecznościowe.

Kontakt:
biblioteka[at]zsp5kozuchow.pl (zamiast [at] proszę wstawić znak @)

Biblioteka to nie tylko książki

Biblioteka, jak i cała szkoła, działa obecnie w nieco zmienionych warunkach, wynikających ze stanu zagrożenia epidemicznego. Dbajmy więc o siebie nawzajem i przestrzegajmy opublikowanych na stronie głównej zasad organizacji pracy i funkcjonowania  szkoły.

W bibliotece, której pomieszczenia należą do przestrzeni wspólnych szkoły, należy przestrzegać następujących zasad:

1. Wchodząc do biblioteki należy zdezynfekować ręce oraz założyć maseczkę.

2. W wypożyczalni i czytelni należy zachować bezpieczny dystans.

3. Przeglądanie książek i czasopism oraz korzystanie ze sprzętu komputerowego jest możliwe tylko po zdezynfekowaniu dłoni lub założeniu rękawiczek ochronnych.

4. Zwrócone książki są wyłączone z obiegu do czasu zakończenia 2-dniowej kwarantanny.

5. W związku z zagrożeniem epidemicznym bookcrossingowa wymiana książek jest zawieszona.