Przejdź do treści

Dnia 29 października po raz trzeci byliśmy gospodarzami Biegu Rekruta, przedsięwzięcia cieszącego się dużym zainteresowaniem, szczególnie klas mundurowych. Tegoroczna edycja różniła się od innych tym, iż objęła swoim zasięgiem także uczniów zaprzyjaźnionych z nami szkół podstawowych (SP Mirocin Dolny, SP 1 Kożuchów, SP 2 Kożuchów). Wśród szkół ponadgimnazjalnych powiatu nowosolskiego oprócz dwóch drużyn z kożuchowskiej Piątki do walki stanęła drużyna ze Szkoły Ponadgimnazjalnej nr 4 „Spożywczak” z Nowej Soli.

Dla zaproszonych drużyn organizatorzy, czyli grupa nauczycieli należących do szkolnego zespołu ds. innowacji wojskowej, przygotowała 6 kilometrowy dystans do pokonania, podczas którego uczestnicy sprostać musieli 11 zadaniom o zróżnicowanym stopniu trudności. Wśród zadań do wykonania znalazły się m.in.: rzut granatem do celu, tor przeszkód, toczenie opony, strzelanie do celu, poszukiwanie ukrytych przedmiotów, wykonywanie resuscytacji krążeniowo – oddechowej oraz wiele innych ciekawych konkurencji. Uczestnicy musieli wykazać się siłą, wytrwałością, opanowaniem i precyzją. Te cechy działania były niezbędne, aby pomyślnie ukończyć Bieg Rekruta. Pomocą i doświadczeniem gospodarzom imprezy służyli, jak co roku żołnierze 11 batalionu remontowego z Żagania. Wsparcia przy realizacji zawodów udzielili także rodzice, pracownicy szkoły oraz młodzież kożuchowskiej Piątki. Tak olbrzymie przedsięwzięcie mogło udać się dzięki współpracy i dobrej koordynacji wszystkich osób i instytucji w nie zaangażowanych, za co należą im się serdeczne podziękowania i słowa uznania.

Patronat nad Biegiem Rekruta objęli: Burmistrz Kożuchowa pan Paweł Jagasek, który ufundował puchary dla zwycięskich drużyn oraz  Nadleśnictwo Nowa Sól, Lasy Państwowe reprezentowane przez panią Katarzynę Łukowską, które z kolei było fundatorem nagród rzeczowych dla uczestników.

W wyniku rozgrywek sportowo – zręcznościowych w kategorii szkoły podstawowe wyłonione zostały następujące miejsca:

I miejsce – drużyna ze Szkoły Podstawowej z Mirocina Dolnego w składzie: Korwel Alina, Woźniak Wiktor, Trybus Michał, Kostrzewa Klaudia;

II miejsce – drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2 z Kożuchowa w składzie: Borkowska Maja, Gwarda Jakub, Walczak Karol, Jakóbczak Marek;

III miejsce – drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Kożuchowa w składzie:  Szczerbińska Gabriela, Luka Bartosz, Nawrocki Norbert, Szymkun Kacper;

IV miejsce – drużyn ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Kożuchowa w składzie:  Zielonka Julia, Folusz Wojciech, Grochowski Michał, Kosiński Dawid.

 

W kategorii szkoły ponadgimnazjalne lista zwycięzców przedstawia się następująco:

I miejsce – drużyna Szkoły Ponadgimnazjalnej nr 5 z Kożuchowa w składzie: Nieścior Karolina, Pleśnierowicz Jakub, Repuła Michał, Cygan Łukasz;

II miejsce – drużyna Szkoły Ponadgimnazjalnej nr 4 z Nowej Soli w składzie: Wyrzykowska Daria, Hołowaty Tadeusz, Łuczak Mirosław, Musiał Grzegorz;

III miejsce – drużyna Szkoły Ponadgimnazjalnej nr 5 z Kożuchowa w składzie: Łukasiewicz Anna, Matuszewski Krzysztof, Malczyk Dawid, Kulwas Konrad.

 

Tytuł Najlepszego strzelca oraz puchar ufundowany przez dyrektora szkoły panią Irenę Szwarc otrzymała Karolina Nieścior.

Dla uczestników zawodów oraz zaproszonych gości przygotowana została smaczna grochówka oraz ognisko, przy którym każdy mógł piec kiełbaski, bliżej się poznać i wymienić spostrzeżeniami z imprezy.

Wszystkim  uczestnikom Biegu Rekruta serdecznie dziękujemy, gratulujemy nagród i wyróżnień oraz zapraszamy za rok na kolejną IV edycję, gwarantując dobrą zabawę i moc wrażeń.