W początkiem roku rozpoczęliśmy starania o utworzenie OPW w naszej szkole dla technika logistyka.

Informacje, dokumenty --> REKRUTACJA OPW 2024

Oddział przygotowania wojskowego (OPW) to jednostka wojskowa, która ma za zadanie przeprowadzać szkolenia wojskowe dla osób, które są wstępnie kwalifikowane do odbycia służby wojskowej, ale jeszcze nie przeszły pełnego szkolenia wojskowego.

Zapoznaj się z poniższą prezentacją aby dowiedzieć się więcej

Ważne informacje:

• Liczba uczniów w klasie nie może przekraczać  30 osób;
    • Obowiązuje krótszy termin rekrutacji – kandydaci mogą składać podania od 15 maja do 31 maja 2024 r.;
    • Termin "Testu sprawności fizycznej" – odbędzie się od 3 czerwca 2024, godz. 9.00 (więcej informacji o teście tutaj)

OPW pełni również funkcję rekrutacyjną, gdzie osoby zainteresowane służbą wojskową mogą zgłaszać swoją kandydaturę. W jednostce tej przeprowadza się badania lekarskie i psychologiczne, które mają na celu określenie zdolności kandydata do pełnienia służby wojskowej.

Szkolenie w OPW obejmuje podstawową wiedzę i umiejętności wojskowe, takie jak obsługa broni, taktyka, topografia, pierwsza pomoc oraz regulacje wojskowe. Po ukończeniu szkolenia, osoby te mogą zostać przypisane do jednostek wojskowych i rozpocząć pełną służbę wojskową.