Technik programista, symbol zawodu: 351406

Jest to nowy kierunek w naszej szkole. Na zajęciach poznasz podstawy programowania aplikacji. Nauczymy Ciebie programować w językach C++,  Python, JavaScript. Poznasz frameworki i technologie. Nauczysz się tworzyć dynamiczne witryny internetowe z wykorzystaniem najnowocześniejszych języków oraz metod.

Wiedza i umiejętność pozyskana na zajęciach umożliwi Tobie tworzenie stron internetowych oraz aplikacji już od pierwszych zajęć!!! To daje bardzo duże możliwości!!!

Technik Programista – to przyszłościowy zawód, jest  odpowiedzią na zapotrzebowanie  rynku pracy, pracodawców sektora IT oraz instytucji otoczenia biznesu. Ważne jest myślenie analityczne oraz otwartość na naukę i rozwijanie nowych umiejętności.

Liczą się również: kreatywność, cierpliwość oraz umiejętność skutecznego porozumiewania się ze współpracownikami i z klientami.

O tym czy warto uczyć się programować najlepiej odpowiedzą nasi absolwenci, którzy pracują jako programiści (kliknij na obrazek):

Konferencja On-line z absowentami Piątki, którzy pracują w Branży IT

Kwalifikacje:

INF.03. Tworzenie i administrowanie stronami i aplikacjami internetowymi oraz bazami danych

INF.04. Projektowanie, programowanie i testowanie

Uczniowie zdobywają praktyczną wiedzę i umiejętności z tworzenia aplikacji stacjonarnych m.in. w językach C++, Python czy też aplikacji webowych przy użyciu języków i frameworków tj. JavaScript ECMAScript 2020, PHP8, React, Laravel itp.