Inspiracją do utworzenia Innowacji Wojskowej w Piątce było przeświadczenie o potrzebie edukacji naszych podopiecznych w temacie wojskowym, jako przygotowanie do wykonywania przyszłego zawodu żołnierza zawodowego.

Zajęcia prowadzone przez Szkołę w poprzednich latach, cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród dzieci, jak i rodziców. Postanowiliśmy wykorzystać te zainteresowanie i dać uczniom możliwości, poszerzania nieco zakresu wiedzy, związanej z przygotowaniem naszych podopiecznych do funkcjonowania w środowisku Sił Zbrojnych, aby mogły w pełni przygotować się do wykonywania zawodu żołnierza.

Jeżeli jesteś już na innowacji warto odwiedzić: Grupa Facebookowa Innowacji wojskowej w Piątce

Założeniem innowacji jest:

• wzbogacenie programu nauczania o nowe treści i umiejętności nabywanych w czasie zajęć lekcyjnych z wykorzystaniem filmów instruktażowych, fantoma, atrap, różnych ran, instruktorów wojskowych.
  • wzbogacenie wiedzy i umiejętności z zakresu:
  • Regulaminu Wojskowego
  • Survivalu
  • Pierwszej pomocy
  • OPBMR
  • Taktyka
  • Terenoznawstwo
  • Łączność

Bieg Rekruta

Bieg Rekruta to cykliczny turniej dla klas mundurowych oraz klas ósmych ze szkół podstawowych

Obszerny artykuł na temat III Biegu Rekruta przeczytasz tutaj

Poniżej znajdują się relacje filmowe z poprzednuch edycji.

Filmy z innowacji wojskowej

Staramy się dokumentować zajęcia z innowacji, szczególnie ostatnio w czasie pandemii koronawirusa daje to możliwość uczestnikom innowacji poszerzania wiedzy i umiejętności.

Dla kogo jest innowacja wojskowa?

Klasy o innowacji wojskowej proponujemy absolwentom szkoły podstawowej, zarówno dziewczętom jak i chłopcom, którzy:

• marzą o podjęciu studiów, bądź służby w wojsku , policji, straży pożarnej, straży granicznej,
  • chcą spędzić czas w szkole maksymalnie aktywnie, ucząc się technik samoobrony, strzelania, pokonywania przeszkód terenowych, podstaw wyszkolenia wojskowego,
  • pragną zdobyć ciekawy zawód i uzyskać świadectwo dojrzałości będące przepustką na wybrany kierunek studiów.