Inspiracją do utworzenia Innowacji Wojskowej w Piątce było przeświadczenie o potrzebie edukacji naszych podopiecznych w temacie wojskowym, jako przygotowanie do wykonywania przyszłego zawodu żołnierza zawodowego.

Przeczytaj artykuł:
Ślubowanie kadetów z innowacji wojskowej

Zajęcia prowadzone przez Szkołę w poprzednich latach, cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem wśród młodzieży, jak i rodziców. Postanowiliśmy wykorzystać ten fakt i dać uczniom możliwość poszerzania zakresu wiedzy związanej z przygotowaniem do funkcjonowania w środowisku Sił Zbrojnych, tak aby mogły w pełni przygotować się do wykonywania zawodu żołnierza. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę i są uzupełnieniem (nieobowiązkowe) kierunków technicznych w Piątce.

Przeczytaj artykuł:
Bieg Rekruta - konkurencja dla klas mundurowych

Jeżeli jesteś już na innowacji warto odwiedzić: Grupa Facebookowa Innowacji wojskowej w Piątce

Nasi Kadeci mogą za darmo, w ramach współpracy naszej szkoły uczestniczyć w treningach Klubu Karate Ronin Kożuchów

Przeczytaj o treningach Karate

Założeniem innowacji jest:

• wzbogacenie programu nauczania o nowe treści i umiejętności nabywanych w czasie zajęć lekcyjnych z wykorzystaniem filmów instruktażowych, fantoma, atrap, różnych ran, instruktorów wojskowych.
  • wzbogacenie wiedzy i umiejętności z zakresu:
  • Regulaminu Wojskowego
  • Survivalu
  • Pierwszej pomocy
  • OPBMR
  • Taktyka
  • Terenoznawstwo
  • Łączność

Bieg Rekruta

Bieg Rekruta jest cykliczną imprezą o wymiarze militarno-sportowym, odbywającą się na przełomie września i października na terenie byłego poligonu w Kożuchowie. Bieg Rekruta to cykliczny turniej dla klas mundurowych oraz klas ósmych ze szkół podstawowych

Celem biegu jest propagowanie sportów proobronnych wśród młodzieży szkół podstawowych i ponadpodstawowych gminy Kożuchów oraz powiatu nowosolskiego.

Młodzież szkolna biorąca udział w „Biegu Rekruta” zmaga się z następującymi konkurencjami: bieg na dystansie około 5 km ( przebiega głównie leśnym traktem), rzut granatem ćwiczebnym, strzelanie do tarczy, pierwsza pomoc przedmedyczna, transport skrzynki na amunicję, tor przeszkód, zakładanie masek p.gaz oraz z innych konkurencji.

Artykuł na temat Biegu Rekruta przeczytasz tutaj

Poniżej znajdują się relacje filmowe z poprzednuch edycji.

Powiatowy Konkurs Strzelectwa Sportowego

Powiatowy Konkurs Strzelectwa Sportowego z karabinka pneumatycznego organizowany jest przez Uczniowski Klub Sportowy "Beryl" działający przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 5 m. L. Kołakowskiego w Kożuchowie.
Turniej jest cykliczną imprezą sportową propagującą sport strzelecki wśród młodzieży szkół ponadpodstawowych powiatu nowosolskiego.

Turniej Strzelecki Piątka Kożuchów

Filmy z innowacji wojskowej

Staramy się dokumentować zajęcia z innowacji, szczególnie ostatnio w czasie pandemii koronawirusa daje to możliwość uczestnikom innowacji poszerzania wiedzy i umiejętności.

Dla kogo jest innowacja wojskowa?

Klasy o innowacji wojskowej proponujemy absolwentom szkoły podstawowej, zarówno dziewczętom jak i chłopcom, którzy:

• marzą o podjęciu studiów, bądź służby w wojsku , policji, straży pożarnej, straży granicznej,
  • chcą spędzić czas w szkole maksymalnie aktywnie, ucząc się technik samoobrony, strzelania, pokonywania przeszkód terenowych, podstaw wyszkolenia wojskowego,
  • pragną zdobyć ciekawy zawód i uzyskać świadectwo dojrzałości będące przepustką na wybrany kierunek studiów.